Tuotenumero | PRC410930X |
Tuotemerkki | Paroc |
Paroc Hvac AirCoat T-joint on alumiinilaminaatilla päällystetystä kivivillakourusta valmistettu eristeosa. Tuote on suunniteltu käytettäväksi ilmakanavien T-kappaleiden palo-, lämmön- ja kondenssieristykseen.
Päällysteen pintalämpötila ei saa ylittää 80 °C (lämpötilarajoitus määräytyy päällysteen liima-aineen lämmönkestävyyden mukaan).
Paroc-kivivillatuotteet kestävät hyvin korkeita lämpötiloja. Sideaine poistuu eristeestä siltä osin, kun sen lämpötila ylittää +200 °C. Eristyskyky säilyy kuitenkin ennallaan, mutta puristusjännitys heikkenee. Kivivillaeristeiden sulamislämpötila on yli 1000 °C.
Mitä mieltä olet tilaamastasi tuotteesta? Kirjoittamalla tuotearvostelun autat muita tekemään hyviä ostopäätöksiä! Arvostelut antavat puolueettoman ja rehellisen kuvan tuotteesta. Arvomme kuukausittain tuotepalkinnon arvostelun kirjoittaneiden kesken.
Jäikö tuotteesta jotain kysyttävää? Talotarvikkeen palveleva tuotetuki ja valmistajan asiantuntijat vastaavat mielellään mieltäsi askarruttaviin asioihin.
Yleiset tiedot | |
---|---|
Tuotemerkki | Paroc |
Valmistusmaa | Suomi |
Sertifikaatit ja hyväksynnät | CE-merkintä, EUCEB, Rakennusmateriaalien päästöluokitus M1, Rewool |
Ominaisuudet | |
Eristeen materiaali | Kivivilla |
Paloluokka | A2-s1, d0 |
Käyttötarkoitus | Ilmastointieriste, Paloeriste |
Pinnoite | Alumiinilaminaatti |
Pakkauksen tiedot | |
Pakkauksen leveys (mm) | 260,00 |
Pakkauksen korkeus (mm) | 210,00 |
Pakkauksen syvyys (mm) | 400,00 |
Rahtipaino (kg) | 1,11 |